PLÉBÁNIAI HÍREK

HEVES EGYHÁZI ÉPÜLETEI ALAPÍTVÁNY

18573288-1-10

Elhunyt DR. SEREGÉLY ISTVÁN nyugalmazott egri érsek

Az Egri Főegyházmegye a papság, és a rokonság nevében fájdalommal, de a feltámadásba vetett hittel tudatja, hogy DR. SEREGÉLY ISTVÁN nyugalmazott egri érsek 2018. december 31-én a nyíregyházi Főegyházmegyei Papi Szociális Otthonban szentségekkel megerősítve elhunyt.

1931. március 13-án, Szombathelyen született. A miskolci Fráter György Gimnáziumban érettségizett. Teológiai tanulmányait Szombathelyen kezdte, majd Budapesten fejezte be. 1955. június 19-én Szombathelyen szentelték pappá. 1974-ig káplánként szolgált Gyöngyösfalun, majd Nyőgéren, Bagodvitenyéden, Zalaegerszegen, Szombathelyen. 1987-ig plébános volt Kőszegszerdahelyen és Kőszegen. Szent II. János Pál pápa 1987. június 5-én nevezte ki egri érsekké, július 25-én szentelték püspökké az Egri Bazilikában. 1990-től 2005-ig a Magyar Katolikus Püspöki Kar elnöke, 1993-tól 2001-ig a CCEE alelnöke volt. 2007. június 9-től nyugalmazott érsek.

Temetése 2019. január 8-án, kedden lesz az Egri Főszékesegyházban. Lelki üdvéért koporsója előtt 10.00 órakor elimádkozzuk a dicsőséges rózsafüzért, majd 10.30 órakor szentmisét mutatunk be. Ezt követően helyezzük el földi maradványait a főpásztorok temetkezési helyén a bazilika altemplomában. Kérem a gyászolókat, hogy imádsággal emlékezzenek meg az elhunytról, koszorúk és virágok helyett pedig adományaikkal támogassák a számára is oly fontos papnevelés ügyét. Felajánlásaikat a helyszínen elhelyezett perselybe tehetik, illetve a Főegyházmegyei Alapítvány számlájára (11739009-20146829), "koszorúmegváltás" megjelöléssel utalhatják át.

Jelmondata:

„CHRISTUS EST VIA, VERITAS ET VITA”

„Krisztus az út, az igazság és az élet”

Rendelkezések

Egyházmegyénk 80. főpásztora elhunyta alkalmából gyászunk kifejezésére a következő intézkedéseket teszem:

1) Egyházi épületeken gyászlobogó kitűzése a temetés napjáig bezárólag.

2) A következő harminc nap során egy előre meghirdetett köznapi időpontban minden plébániatemplomban ünnepélyes requiem tartandó.

3) A temetés napján, január 8-án az esti harangszó után negyedórás harangozást rendelek el.

Eger, 2018. december 31.

Dr. Ternyák Csaba

egri érsek

*****************************************************************************

2018. október 28-án a Belvárosi Templomban gitáros szentmisén vettek részt a hevesi hittanosok, ahol István atya megáldotta a hittanórán készített rózsafüzéreket.

Déli harangszó Heves, Belvárosi templom

Kedves Barátaim!

Az Isteni Irgalmasság vasárnapjához közeledve teszem közzé Szent Fausztina nővér naplóját. Ma már majdnem mindnyájan rendelkezünk táblagéppel, vagy olyan okostelefonnal amely alkalmas ezen állományok olvasására. Rajta hát, szolgáljon mindannyiunk lelki épülésére!

faustina_nover_naploja.doc
faustina_nover_naploja.epub

„…Azt pedig különösen fontos belátni: önmaga és sokak

örök sorsát veszélyezteti, aki elutasítván ezen jeleket, másokat is

megakadályoz abban, hogy hallgassanak a hívó szóra...”

Megrendítő és félelmetes.

Szeretettel ajánlom mindenkinek: A Zsolt

Antalóczi Lajos: Jelenések, üzenetek és a jövő (epub)

Antalóczi Lajos: Jelenések, üzenetek és a jövő (doc)

Antalóczi Lajos: Jelenések, üzenetek és a jövő (txt)

********************************************************

Segíts Istenem

Ne félj, mert megváltottalak

Mondjunk éneket örömmel

Bizakodjatok, jó az Úr

A béke napja közel

Déli harangszó Heves, Belvárosi templom

Elkészült a Keresztelő Szent János Kórus új honlapja. Szeretettel ajánljuk mindenkinek!

www.heveskorus.blogspot.com

LELKIPÁSZTORAINK NÉVSORA ÉS FÉNYKÉPEI